Wiosna to czas na słodkie maliny. To również idealny moment na ich nawożenie. Dlatego, warto poznać, ten babciny sposób, który sprawi, że staną się bardziej ożywione i zaczną wydawać więcej słodkich owoców. Dodatkowo staną się odporniejsze na szkodniki, które mogą im zaszkodzić.
Turkuć podjadek to mało przyjemnie wyglądający owad. Jeśli zagości w naszym ogrodzie, może wyrządzić w nim dość spore szkody. Istnieje jednak sprytny sposób na to, aby odstraszyć to stworzenie z naszego zielonego zakątka.
Te małe stworzenia, mimo tego, że pełnią w przyrodzie bardzo ważną rolę, bywają małym problemem. Jeśli zawitają do naszego ogródka, mogą przyprawić o ból głowy. Dlatego warto wiedzieć, jak w skuteczny i bezpieczny sposób pogonić je z naszego zielonego zakątka.
Rododendrony to przepiękne, naturalne ozdoby naszego ogrodu. Zachwycają swoim wyglądem, a do tego, niektóre z nich wydzielają przyjemny aromat. Nazywane również długowiecznymi krzewami, uwielbiającymi kwaśną glebę. Dzisiaj, opowiemy jak, w prosty i domowy sposób zakwasić glebę pod te piękne rośliny.
Wiosna to czas, w którym przyroda budzi się do życia. To właśnie teraz truskawki najbardziej potrzebują naszego wsparcia. Ich pielęgnacja jest niezbędna, aby zdrowo rosły i wydawały smaczne owoce. Dlatego warto wiedzieć, jak przygotować domowy nawóz do truskawek i jak o nie należycie zadbać.
Już niedługo zacznie się sezon na truskawki, co wielu z nas niezwykle cieszy. Smak tych owoców przypomina nam lato i ciepłe miesiące, a także wakacyjną aurę. Niestety, gdy spojrzy się na nie pod mikroskopem, żołądek podchodzi do gardła. Pokazali bowiem nagranie truskawki pod mikroskopem, które mrozi krew w żyłach.
Żeby móc pochwalić się ogromnymi plonami buraków, trzeba poświęcić im sporo uwagi. Należy stosować się do kilku podstawowych zasad, dzięki którym zbiory będą obfite, jak nigdy dotąd. Każdy rolnik powinien zapisać sobie w kalendarzu najlepszą datę wysiewu tych warzyw. Wtedy jego rośliny wydadzą mnóstwo zdrowych, świeżych i pysznych warzyw. canva/LisaIson, Getty Images
Tuje zna każdy z nas. Można je spotkać w wielu ogrodach, zarówno tych naszych jak i miastowych. Nadają się, wręcz idealnie jako piękne zielone dekoracje. Ostatnio jednak zaczęto zadawać sobie pytanie: Czy w tujach mieszkają kleszcze? Postanowiliśmy bliżej zbadać temat i przekonać się, czy faktycznie tak jest.
Chwasty w ogrodzie to nie lada wyzwanie. Pojawiają się wszędzie, między płytkami chodnikowymi, czy kostką brukową i na grządkach, tudzież innych i dogodnych dla nich miejscach. Trudne do usunięcia, często wracają, wywołując u nas szewską pasję. Przychodzimy z pomocą na ten, chwastowy problem.
Któż z nas nie zna cebuli dymki? Są to małe, gotowe do posadzenia cebulki. Z początkiem wiosny dostrzegalne są na sklepowych półkach. Istnieje jednak możliwość wyhodowania jej samodzielnie, we własnym ogródku. Za sadzenie rośliny do gruntu, najlepiej zabrać się w kwietniu. Wtedy to, ziemia będzie dostatecznie nagrzana, a nie ma co ukrywać, cebula dymka uwielbia ciepło!
Musztarda. Któż jej nie zna? Nadaje się idealnie do wielu potraw, ale również jako nawóz do naszych roślin. Jest naturalnym nawozem, który pozwoli nam cieszyć się pięknymi zielonymi ozdobami w naszym domu. Dzięki temu zabiegowi dostarczymy im niezbędnych do rozwoju składników odżywczych. To właśnie one sprawiają, że rośliny będą wspaniale rosnąć.
Kwiecień to czas radosny dla ogrodników, ponieważ zima odeszła, a wiosna przychodzi już praktycznie w pełni. Rośliny z dnia na dzień stają się coraz piękniejsze i ładniejsze. Są jednak takie, które właśnie teraz nadają się do wysiewu. W tym artykule dowiecie się, jakie warzywa oraz w jakim przedziale kwietnia należy je zasiać.
Pędraki są niezwykle groźnym przeciwnikiem dla Twoich roślin w ogrodzie. Potrafią pochłonąć ogromne ilości korzeni Twoich ukochanych roślin czy zwykłej trawy. Szczególnie dużo może się ich pojawić wiosną. Na szczęście jest prosty sposób, dzięki któremu łatwo się z nim uporasz.
Nie tylko koszenie jest ważne w utrzymaniu dobrej kondycji trawnika. Ten potrzebuje również wapna, dlatego warto pamiętać o wapnowaniu trawnika. Z dzisiejszego artykuły, dowiesz się jak poprawnie przeprowadzać ten zabieg pielęgnacyjny.
Marchewka to smaczny i chrupiący przysmak, jaki możemy jeść osobno, lub w sałatce, czy nawet w zupie. Chcąc mieć soczystą i prostą marchewkę, trzeba wiedzieć, w jaki sposób ją wysiewać i to bez przesadzania.
Lawenda kiedy zakwitnie, zawsze wygląda pięknie. To element sztuki stworzony przez przyrodę. Roślina ta, to również naturalna bariera zapachowa na mole i komary. Dlatego warto zasiać ją w swoim ogrodzie. Aby bujnie rosła trzeba wiedzieć, w jaki sposób i kiedy przycinać lawendę.
Jeśli planujemy uprawiać buraki ćwikłowe w naszym ogrodzie, warto wiedzieć, jak to robić. Dobór odpowiedniego miejsca oraz towarzystwa ma bardzo duże znaczenie w jego uprawie. W poniższym artykule opowiemy, jak to zrobić, aby cieszyć się dorodnymi i zdrowymi plonami buraków ćwikłowych w naszym ogrodzie.
Mech na trawnikach to częsty problem. Psuje całą elegancję, jaką połać zieleni tworzy na terenie naszego ogródka czy posesji mieszkalnej. W tym artykule przedstawimy 4 skuteczne sposoby na to, jak usunąć mech z trawnika.
Koperek jest warzywem o niewielkich wymaganiach, które najczęściej wykorzystuje się w kuchni. Kiedy należy go siać, aby idealnie zdążyć przed sezonem na robienie kiszonek? Niżej wyjaśniamy.
Większości z nas truskawki kojarzą się z latem. I nic dziwnego, bo ich sezon zaczyna się już w maju. Jednak, aby wydawały sporo dorodnych owoców, trzeba wiedzieć kiedy i jak je nawozić. W tym artykule podrzucamy kilka drogocennych rad, które pomogą wesprzeć Wasze prace pielęgnacyjne nad truskawkami.
Koty, podobnie jak i psy to ukochane zwierzęta domowe. Jednak każdy właściciel tego wąsiastego stworzenia wie, że w kwestii niszczenia mebli, podgryzania roślin i ogólnie robienia bałaganu są mistrzami. Czasami, potrzebne są odpowiednie kroki, aby nauczyć zwierzę, że pewnych rzeczy się nie robi. Znamy kilka nieinwazyjnych metod na odstraszenie kota, nawet z ogrodu.
Marzec w ogrodzie to czas intensywnych prac dla każdego ogrodnika. Nie ważne, czy jesteś amatorem, czy zawodowcem w tych sprawach. Ten miesiąc przynosi nam wiosnę, a co za tym idzie czas na wysiew oraz pielęgnację naszego ogrodu.
Jak zawsze przed Wielkanocą Polacy decydują się na posianie rzeżuchy. Większość z nas robi to klasycznie na wacie. Okazuje się, że istnieje o wiele lepszy patent, dzięki któremu może ona wyrosnąć o wiele lepiej i nie wymaga żadnej waty. Niżej zdradzamy na czym on polega.
Samodzielna uprawa warzyw daje nie tylko mnóstwo radości z doglądania swoich upraw - pozwala ona na jedzenie własnych produktów rolnych, które pozbawione są chemii. Sianie marchewki nie jest skomplikowane, jednak trzeba się pospieszyć. Niżej zdradzamy jaki moment na sianie marchewki jest najlepszy.
Rzodkiewka to smaczne i chrupiące warzywo, które idealnie nadaje się jako dodatki do sałatek oraz kanapek. Zamiast chodzić do sklepu, aby zaopatrzyć się w ten przysmak, można go wyhodować w domu. Wystarczy nam do tego parapet lub balkon i odpowiednie pojemniki.
Na dobre na polskie stoły zawitała w XVI wieku. Z biegiem czasu, oprócz sałaty masłowej zaczęto hodować różne inne jej gatunki, które nie tylko cieszą wzrok pięknymi liśćmi, ale również dobrze smakują. Sałata jest rośliną dość łatwą w uprawie. Nadaje się zatem idealnie do przydomowego ogródka warzywnego!
Podczas sadzenia warzyw i owoców w naszym ogrodzie, mamy świadomość, że mogą przyciągać nieproszonych gości. Małe gryzonie, takie jak myszy i szczury chętnie zaglądają do niestrzeżonych należycie zielonych zakątków i podjadają nasze plony. Znamy kilka, skutecznych sposobów, jak zabezpieczyć ogród przed tymi psotnymi gryzoniami.
Marzec, razem z lutym to miesiące, w jakich przyroda, powoli budzi się do życia. Są idealnym okresem do zasiania niektórych kwiatów, warzyw oraz ziół w naszym ogrodzie. W jednym z poprzednich artykułów pisaliśmy o pierwszych zasiewach w lutym, dzisiaj skupimy się na tych wykonywanych w marcu.